Підібрати АвтоСкло
Шліфування скла є чудовим і економічним способом боротьби з ушкодженнями стекол автомобіля. Вона дозволяє позбутися від помітних пошкоджень, оскільки в процесі роботи використовуються полірувальні пасти з великими абразивами на основі алмазної пилу і також насадки різної зернистості. Але такий вид обробки допустимо тільки для товстих стекол - лобового і стекол фар. Якщо ж мова йде про бічних автомобільних стеклах, то для них допустима тільки косметична полірування.
Оскільки полірування дозволить зняти тільки верхній незначний шар скла, її можна виконувати навіть вручну, хоч це і займе багато часу. Багато автомобілістів підключають кмітливість і кріплять полірувальні насадки на дрилі, працюючи якими на низьких оборотах, можна відполірувати поверхню і досягти того ж результату, що і при використанні спеціальної шліфувальної машинки. До того ж це дозволить непогано заощадити, вам потрібно буде придбати тільки поліролі та насадки.
Інструментарій для шліфування й полірування автоскла
Якщо полірування стекол автомобіля своїми руками здається вам нескладної і цілком здійсненним завданням, то вам знадобляться:
- дриль або шліфувальна машинка з повстяними і абразивними насадками;
- полірувальний круг з фетру на липучці;
- засоби для шліфування та поліролі для автоскла;
- малярський скотч;
- серветки;
- захисна плівка на кузов;
- засіб для чищення скла;
- пульверизатор з водою;
- маркер (якщо на поверхні є локальні пошкодження, які потребують особливої уваги, їх потрібно позначити маркером на неї з боку салону).

Типи пошкоджень автоскла та предметiв особистого вжитку
Практично будь-які пошкодження на склі можна відполірувати і прибрати за допомогою абразивів, винятком є лише тріщини. Для того щоб зрозуміти з наскільки серйозним пошкодженням вам доведеться боротися, проведіть по склу рукою, а потім нігтем:
- якщо ви відчуєте, що чіпляєтеся за поглиблення, то тут потрібно шліфувати;
- якщо ж поверхня просто стала затертої і матовою, то досить полірування;
- якщо ви бачите недоліки неозброєним оком, то тут не обійтися без філерів з фотополімерів, шліфування й полірування.
Зауважте, що відколи й вищербліни від ударів камінчиками ремонту не піддаються в домашніх умовах, попередньо їх потрібно ремонтувати на СТО, де фахівці проведуть процедуру досить акуратно, уникнувши перегріву автомобільного скла і розтріскування від відколів.
Підготовка та полірування автоскла
Щоб скло знову засяяло бувалим блиском, дотримуйтесь нашої інструкції:
- Спочатку вам слід якісно помити машину, особливо ретельно мити скло. Всі інструменти постарайтеся зберігати в закритому ящику, де на серветки не сяде пил і не потрапить пісок, інакше під час полірування ви завдасте ще більше шкоди склу.
- Всі великі пошкодження обведіть маркером із зворотного боку скла, тому що під час полірування поліроль приховає їх, і ви не зможете приділити їм достатньо уваги.
- Далі укрийте кузов захисною плівкою і закріпіть її на кордонах з робочою зоною малярським скотчем.
- Потім скло протирається рідиною для очищення і на нього наноситься поліроль, на апарат встановіть насадку і починайте працювати.
- Полірування виконується плавно і не поспішаючи, по зонам. У міру висихання поліролі потрібно нанести трохи води пульверизатором.
- Коли полірування автоскла закінчена, залишки поліролі витираються серветкою і скло оглядається на предмет необроблених ділянок. Якщо такі виявлені, полірування потрібно повторити.
- Коли бажаний результат досягнутий, з машини знімається плівка, автомобіль миється.
Врахуйте, що весь процес полірування стекол, не має значення, бічних або лобового, займає близько 3-4 годин, а іноді і більше. Тому терпіння знадобиться багато.
Рекомендації
Фахівці також діляться кількома порадами щодо полірування і шліфування:
- Лобове скло ділите на умовно-квадратні зони по 30-40 сантиметрів і поліруйте їх по черзі, а при переході з однієї на іншу зачіпайте кордону на 5-7 сантиметрів для рівномірності.
- Старе скло можна полірувати повністю, нове ж можна обробляти локально, по місцях пошкоджень.
- Глибокі ушкодження потрібно ремонтувати на СТО, оскільки самостійний ремонт, як правило, тільки погіршує ситуацію.
- Під час роботи з шліфувальною машинкою потрібно постійно її пересувати, інакше ризикуєте створити лінзу, що буде спотворювати огляд, а виправити це можна буде тільки заміною скла.
- Коли будете підбирати інструмент для роботи, то пам'ятайте, що під час полірування швидкість повинна бути в межах 1700 оборотів в хвилину. Якщо ж швидкість буде вище, то скло швидко перегріється, і на ньому з'являться деформації і тріщини.
- Замість полірувальних абразивних паст можна використовувати спеціальний порошок для полірування, його розводять звичайною водою до стану крему і використовують також, як і звичну всім пасту.